oryginalna pompa wspomagania ford

Regeneracja pompy wspomagania FORD

Od jakości komponentów wykorzystanych w konstrukcji układu kierowniczego samochodu osobowego zależy to, jak dobrze będzie nam się jeździło danym pojazdem. Będzie on pewnie trzymał się na drodze, jeżeli układ kierowniczy wyposażony został w wysokiej klasy pompę wspomagania. Niestety takie pompy nie są niezawodne przez wieki i czasami zdarza się ich uszkodzenie, niezależnie od marki pojazdu.

Regenerowanie pompy wspomagania

oryginalna pompa wspomagania fordNa przykład nawet oryginalna pompa wspomagania Ford w pewnym momencie intensywnego użytkowania może wymagać wymiany. Kiedy jest to konieczne? Gdy tylko zauważymy awarię pompy – najczęściej są to wycieki lub pojawienie się zatarć, co prowadzi do generowania specyficznego dźwięku określanego przez właścicieli fordów jako wycie. Dźwięk ten wydobywa się z samochodu podczas skręcania kół. Zdecydowanie będzie więc uprzykrzał jazdę, a poza tym jazda z niesprawną pompą wspomagania nie jest zbyt bezpieczna, dlatego też należy ten element szybko wymienić. Jak to się odbywa? W pierwszym kroku należy odessać płyn, który znajduje się w zbiorniczku wyrównawczym pompy Ford. Konieczne jest także zdemontowanie przewodów ciśnieniowych oraz paska napędowego.

oryginalna pompa wspomagania fordPo wykonaniu tych obowiązkowych czynności możemy przystąpić do okręcenia pompy wspomagania od silnika. Dzięki temu możemy przystąpić do montażu nowej, oryginalnej pompy, powtarzając wszystkie kroki, tylko w odwrotnej kolejności. Nowy układ napełniamy oczywiście świeżym płynem, a nie tamtym, którego pozbyliśmy się ze zbiorniczka chwilę wcześniej. Nowo zamontowana pompa wspomagania Ford samoczynnie się odpowietrzy, musimy jednak obserwować, czy dolany płyn znajduje się na odpowiednim poziomie i czy nie należy dolać go więcej. Zanim zaczniemy normalnie użytkować samochód, najpierw przeprowadźmy jazdę próbną. Dzięki niej upewnimy się, czy wymiana pompy wspomagania została przeprowadzona w sposób prawidłowy. Jeżeli tak, nie ma możliwości, aby pojawiły się jakiekolwiek wycieki czy by był generowany jakiś hałas. Możemy zapomnieć o wcześniejszej usterce, teraz pojazd jest już w pełni sprawny i nadaje się do codziennej eksploatacji.

Po takim omówieniu można stwierdzić, iż wymiana pompy wspomagania nie jest zadaniem trudnym i każdy sobie z tym poradzi. Mimo tego, aby mieć pewność, iż układ wspomagania będzie działać poprawnie, lepiej powierzyć to zadanie specjalistom, którzy zajmują się tym na co dzień. Wystarczy znaleźć dobry warsztat samochodowy, który za niewielką kwotę szybko i sprawnie wymieni dla nas pompę wspomagania w układzie kierowniczym.